Awesome Image

DesignX

Yapay Zekâ ile Tekstil Ürünleri Tasarımı

Moda & Tasarım

Büyük Veri & Derin Öğrenme ile Moda Endüstrisine İz Bırakın

Moda endüstrisinde halihazırda tamamıyla insan inisiyatifine dayalı olarak manuel yapılmak zorunda olan tasarım süreçlerini yapay zeka desteği ile tam otomatik hale getiriyoruz.

Problem

Hazır giyim & Moda sektöründe ürün tasarım süreçlerinin insan inisiyatifine bağlı olması, birim zamanda üretilen ürün tasarımının işletmeye maliyetinin yüksek olması.

Geliştirilen Çözüm

Moda endüstrisinin önemli gider kalemlerinden olan tasarım geliştirme maliyetini  minimize edebilmek ve daha kısa sürede daha fazla ürün tasarımı oluşturabilmek için, tasarım yapabilen sentezleme yazılımı oluşturulmuştur.

Çıktılar

Birim zamanda tasarlanabilen ürün miktarı, tasarımcının hızı ve kapasitesi ile sınırlı iken oluşturduğumuz sistemde kullanıcının oluşturmayı istediği tüm ürünlerin tasarımları matematiksel algoritmalara dönüştürülüp bu örneklere benzeyen birbirinden farklı tasarım örneklerini dakikalar içerisinde istenilen miktar kadar tasarlayabilmektedir.

Stil Transferi

Stil Transferi uygulaması ile birbirinden farklı iki veya daha fazla ürünün stil özellikleri derin öğrenme algoritmaları ile öğrenilerek girdilerden bağımsız yepyeni bir ürün tasarımı oluşturur.

Derin Öğrenme ile Tasarım

Büyük verinin gücüyle uluslararası veri kümesinden beslenerek yepyeni stil önerileri oluşturulur. Yüzbinlerce ürün görselinden beslenerek oluşturulan bu tasarımlar ile firmalar ürün tasarımında süreklilik kazanır.

Trend Analizi

Sosyal medya platformlarından elde edilen bilgilere göre istenilen kriterlere göre analiz sunulmaktadır. Sosyal medya analizi ile belirli zaman aralıklarında hangi tarz ürünlerin daha çok paylaşıldığı, ülkelere göre yapılan analizlerle tüketicinin renk tercihlerine ulaşılabilmektedir.

Tasarım Tavsiye Sistemi

Manuel olarak tasarlanan çizimler yerini akıllı tavsiye sistemine bırakıyor…

Oluşturulan tavsiye sistemi ile firmalar trend analizi, derin öğrenme ve stil transferinden elde ettikleri sonuçlarla sıfırdan ürün tasarımını dakikalar içerisinde üretebilmektedir.

Kısaca DesignX…

Tekstil sektöründe önemli bir problem olan ürün tasarımı ile ilgili bir çözüm sistemi sunar. Bu sistem sayesinde uyumlu kıyafetler saniyeler içerisinde üretilebilirken tasarım maliyeti avantajı firmaları bir adım öne çıkarır.